Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/12/2022 |
Św. Juana Diego
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Nowy projekt muzyki na żywo tworzony przez katolickich artystów z całego świata

hero-live-from-the-world

Cecilia - 20.10.16

"Cecilia Live from the World" to projekt budowania muzycznych mostów

„Live from the World” to nowy projekt tworzony przez zespół redakcyjny Cecilii, której celem jest wykorzystywanie muzyki i mediów społecznościowych do budowania mostów między ludźmi na całym świecie, odpowiadając na zaproszenie papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Miej odwagę uczyć ludzi, że łatwiej jest budować mosty niż mury!”

Jak to działa?

Wszyscy artyści są zaproszeni do udostępnienia na Facebook’u swoich koncertów na żywo z dowolnego miejsca na świecie. Cecilia będzie miejscem spotkań artystów i fanów, muzyków i melomanów, promując transmisje na żywo i tworząc Live Music Map. Będzie można znaleźć tam miejsca, gdzie artyści będą występowali na żywo.

„Życie w dzisiejszych czasach daje nam przekaz, że o wiele łatwiej jest się skupić na tym, co nas dzieli, co trzyma nas na dystans od siebie. Ludzie starają się nam wmówić, że zamknięcie się na siebie nawzajem jest najlepszym sposobem, aby nie doświadczyć zranienia. Dziś musimy nauczyć się, jak żyć w różnorodności, dialogu, społeczeństwach wielokulturowych nie odczytując ich jako zagrożenia, ale jako szansę”, powiedział Ojciec Święty w Krakowie.

Na profilu Cecilii, świadomi naszej międzynarodowej tożsamości i misji, chcemy podjąć wyzwanie papieża Franciszka, które jest częścią naszej własnej misji. Język muzyki jest uniwersalny.

„W dzisiejszym świecie, w naszych miastach i naszych wspólnotach, często nie ma już miejsca, aby wzrastać, marzyć, tworzyć, patrzeć na nowe horyzonty – jednym słowem nie ma miejsca do życia. To jedna z najgorszych rzeczy, które mogą się zdarzyć w naszym życiu. Kiedy jesteśmy sparaliżowani, brakuje nam atmosfery świętowania spotkań z innymi, poznawania nowych przyjaciół, dzielenia się marzeniami, kiedy towarzyszymy innym,” kontynuował papież Franciszek.

Dajmy możliwość promowania się młodym muzykom, dzięki łączności z fanami na całym świecie, budując mosty muzyką – pięknym darem od Boga.

Śledź profil Cecylii na Facebook’u i dowiedz się więcej o projekcie muzyki na żywo. Łącz się z muzykami i fanami z całego świata.

Zespół Cecilia

Wiesz już, na co przeznaczysz adwentową jałmużnę?

Pomóż nam, tak jak inni Czytelnicy, szerzyć dobro i wiarę w Internecie. Wystarczy, że każdy wpłaci tylko 12 złotych, byśmy mogli dalej tworzyć darmowe treści, które podnoszą Cię na duchu.

Złóż adwentową jałmużnę
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...

Tu możesz poprosić zakonników o modlitwę. Wyślij swoją intencję!


Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail