Aleteia logoAleteia logo
Aleteia
wtorek 19/01/2021 |
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
home iconKościół
line break icon

Cudowne uzdrowienia za przyczyną św. Szarbela? Polski ksiądz opisuje konkretne sytuacje

Antoine Mekary | ALETEIA

Redakcja - 22.01.18

„Najbliższa rodzina kilkuletniej Jessiki poinformowała mnie o całkowitym i niewytłumaczalnym medycznie wyleczeniu jej z choroby nowotworowej”.

Ks. Bartek Rajewski, proboszcz polskiej parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Londynie (Polska Misja Katolicka na South Kensington), na swoim profilu na Facebooku podzielił się niezwykłą historią, którą zatytułował tak: „Kolejny cud św. Szarbela w naszej parafii”.

Nigdy o tym nie pisałem, choć za wstawiennictwem św. Szarbela takich cudownych zdarzeń w naszej parafii było już kilkanaście. Nim w ogóle podzielę się z kimkolwiek taką radosną nowiną, czekam, aż będzie to rzeczywiście informacja pewna i potwierdzona. Wczoraj wieczorem najbliższa rodzina kilkuletniej Jessiki poinformowała mnie o całkowitym i niewytłumaczalnym medycznie wyleczeniu jej z choroby nowotworowej.


ŚWIETY SZARBEL

Czytaj także:
Św. Szarbel: tajemnicze światło nad grobem i olej płynący z ciała mnicha

Zapytaliśmy polskiego księdza o więcej szczegółów. Odpisał tak: „Od 6 dni odmawiam litanię do św. Szarbela w intencji parafii. I taka niespodzianka. Dzisiaj jest 22 dzień miesiąca, a więc dzień, który wybrał sobie św. Szarbel, obiecując, że tego dnia będzie najwięcej cudów”. W dalszej części wpisu na Facebooku tak opisuje niezwykłe wydarzenie:

Pamiętam, jak [rodzice dziewczynki – red.] gorliwie modlili się przy relikwiach św. Szarbela miesiąc temu, tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Stan dziecka był naprawdę poważny. Rokowania nie dawały wielkiej nadziei. Gorliwa modlitwa całej rodziny zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Szarbela wyprosiła cud. Jessica jest zdrowa! Przypadek? Nie bez przyczyny do św. Szarbela modlimy się: „Św. Szarbelu, umocnij naszą wiarę”.

Ks. Bartek napisał też nam o szerokim propagowaniu kultu świętych w jego parafii. „W naszej parafii w czasie każdej niedzielnej mszy św. (o 12.45 i 18.30) wystawione są relikwie św. Wojciecha, św. Szarbela, św. ojca Pio i św. Faustyny . W poszczególne niedziele miesiąca o godzinie 18.30 odbywają się nabożeństwa do naszych świętych patronów”.

I faktycznie tak jest. Londyńska parafia ma taki „grafik świętych”: I niedziela miesiąca – nabożeństwo do św. Wojciecha połączone z ucałowaniem jego relikwii; II niedziela miesiąca – nabożeństwo do św. ojca Pio połączone z ucałowaniem jego relikwii; III niedziela miesiąca – nabożeństwo do św. Szarbela połączone z ucałowaniem jego relikwii i namaszczeniem cudownym olejem z jego grobu; IV niedziela miesiąca – nabożeństwo do św. Faustyny połączone z ucałowaniem jej relikwii. Można także zamawiać intencje mszalne za wstawiennictwem wspomnianych świętych.

Polski ksiądz wspomina też o innej sytuacji o niewyjaśnionym charakterze:

Nigdy też nie pisałem o sytuacji z początku listopada 2016 roku. Nie zapomnę rodziców, którzy modlili się przy relikwiach św. Szarbela. Lekarze dawali pięć procent szans na przeżycie ich dwumiesięcznemu dziecku. Akurat tego dnia nie mogłem jechać do szpitala, gdyż godziny odwiedzin kolidowały z godzinami mszy św. w naszej parafii. Rodzice sami wzięli relikwie i przez całą niedzielę modlili się, klęcząc przy szpitalnym łóżeczku. Następnego dnia, gdy chciałem przyjechać do szpitala, mama stwierdziła, że nie ma takiej konieczności. Pomyślałem o najgorszym. Okazało się jednak, że choroba w niewytłumaczalny sposób całkowicie ustąpiła. Takich cudownych lokalnych sytuacji stale przybywa, a św. Szarbel wciąż umacnia naszą wiarę, zwłaszcza zaś wtedy, gdy ktoś lub coś chce ją pozbawić nadziei. „Św. Szarbelu, umocnij naszą wiarę!”.
Czytaj także:
Libańscy chrześcijanie postawili gigantyczny pomnik św. Charbela


Agnieszka i Wojciech Amaro

Czytaj także:
Siła wspólnej modlitwy i przyjaźń ze św. Szarbelem. Rozmowa z państwem Amaro

Tags:
cudśw. Szarbeluzdrowienie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia jest aktualizowana codziennie i publikowana w ośmiu językach: po francusku, angielsku, arabsku, włosku, hiszpańsku, portugalsku, polsku i słoweńsku.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś wspominamy świętego...

Top 10
1
ZNANE OSOBY, KTÓRYCH DZIECI SĄ CHORE
Redakcja
12 znanych osób i ich dzieci z niepełnosprawnościami. „To trud, a...
2
TUDO SOBRE MINHA MÃE
Jak rozbroić histerię dziecka za pomocą jednego pytania?
3
Ks. Dominik Ambrosiewicz
Redakcja
„Dominik odszedł do Szefa”. Ksiądz z Gdyni miał 29 lat
4
Joanna Bątkiewicz-Brożek
Te zdjęcia wywołały burzę w internecie. Burzę o Jezusa
5
WYROK WYKONANY, LISA MONTGOMERY
Aleksandra Gałka
Lisa Montgomery jednak stracona. Apele adwokatów i biskupów nie p...
6
RADY DUCHOWE KONRADA KRAJEWSKIEGO
Anna Artymiak
Kilka rad kard. Krajewskiego, jak być gotowym na śmierć
7
ŚRODA POPIELCOWA
Vaticannews.va
Zmiana w liturgii Środy Popielcowej. Kard. Sarah wydał zalecenia
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail