Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 02/02/2023 |
Święto Ofiarowania Pańskiego
Aleteia logo
Uncategorized
separateurCreated with Sketch.

Świeccy organizują modlitwę w intencji pokrzywdzonych w Kościele

SKRZYWDZONY CZŁOWIEK

Champion studio | Shutterstock

Katolicka Agencja Informacyjna - 29.05.19

To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi – tłumaczą inicjatorzy spotkania modlitewnego.

W środę 29 maja o 19:30 w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych) przy placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne, organizowane w intencji osób pokrzywdzonych w Kościele.

Modlitwa w intencji pokrzywdzonych w Kościele

Wiele osób zadaje sobie dziś w Polsce pytanie, czy pozostać w Kościele czy z niego odejść. Poprzez nasze spotkanie chcemy dać szansę wszystkim zagubionym świeckim, by nie tylko usłyszeli hasło „my wszyscy jesteśmy Kościołem”, ale też realnie mogli tego doświadczyć – mówi Konstancja Ziółkowska, pomysłodawczyni inicjatywy i redaktor miesięcznika Kontakt.

„Modlitwę poprowadzą świeccy, będziemy jako wspólnota modlić się w intencji pokrzywdzonych przez Kościół, ale również prosić Boga o odwagę stanięcia w prawdzie dla sprawców oraz dla biskupów, którzy dopuścili się karygodnych zaniedbań” – dodaje Ziółkowska.

„Zapraszamy wszystkich, którym te intencje są bliskie, niezależnie od stopnia ich zażyłości z Kościołem. Oczywiście zapraszamy również księży, którzy pragną stanąć do modlitwy razem ze świeckimi” – zachęca Ziółkowska.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek czujemy, że to my jesteśmy Kościołem. To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi. (…) Jednocześnie jednak pragniemy pozostać wspólnotą osób wierzących i razem modlić się w intencji ofiar przestępstw seksualnych – napisali w wydarzeniu na Facebooku organizatorzy.

LIST SPOŁECZNY, EPISKOPAT POLSKI

Czytaj także:
List biskupów: Przyznajemy, że nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom
Czytaj także:Ksiądz trzyma w ręku teczkę na dokumenty

Czytaj także:
SB, murarze i walka z Kościołem. Ile prawdy jest w krytyce filmu Sekielskich?

Tags:
polski kościół
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...

Tu możesz poprosić zakonników o modlitwę. Wyślij swoją intencję!


Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail