Aleteia.pl - pozytywna strona Internetu w Twojej skrzynce e-mail

Nie możesz nas wesprzeć finansowo?

Możesz to zrobić na 5 innych sposobów:

  1. Módl się za nasz zespół i powodzenie naszej misji
  2. Opowiedz o Aletei w swojej parafii
  3. Udostępniaj nasze treści rodzinie i przyjaciołom
  4. Wyłącz AdBlocka, kiedy do nas zaglądasz
  5. Zapisz się do naszego newslettera i czytaj go codziennie

Dziękujemy!
Zespół Aletei

 

Katolicki portal bez polityki. Wesprzyj nas!

Aleteia

Świeccy organizują modlitwę w intencji pokrzywdzonych w Kościele

SKRZYWDZONY CZŁOWIEK
Champion studio | Shutterstock
Udostępnij

To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi – tłumaczą inicjatorzy spotkania modlitewnego.

W środę 29 maja o 19:30 w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła (Duszpasterstwo Środowisk Twórczych) przy placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne, organizowane w intencji osób pokrzywdzonych w Kościele.

 

Modlitwa w intencji pokrzywdzonych w Kościele

Wiele osób zadaje sobie dziś w Polsce pytanie, czy pozostać w Kościele czy z niego odejść. Poprzez nasze spotkanie chcemy dać szansę wszystkim zagubionym świeckim, by nie tylko usłyszeli hasło „my wszyscy jesteśmy Kościołem”, ale też realnie mogli tego doświadczyć – mówi Konstancja Ziółkowska, pomysłodawczyni inicjatywy i redaktor miesięcznika Kontakt.

„Modlitwę poprowadzą świeccy, będziemy jako wspólnota modlić się w intencji pokrzywdzonych przez Kościół, ale również prosić Boga o odwagę stanięcia w prawdzie dla sprawców oraz dla biskupów, którzy dopuścili się karygodnych zaniedbań” – dodaje Ziółkowska.

„Zapraszamy wszystkich, którym te intencje są bliskie, niezależnie od stopnia ich zażyłości z Kościołem. Oczywiście zapraszamy również księży, którzy pragną stanąć do modlitwy razem ze świeckimi” – zachęca Ziółkowska.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek czujemy, że to my jesteśmy Kościołem. To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi. (…) Jednocześnie jednak pragniemy pozostać wspólnotą osób wierzących i razem modlić się w intencji ofiar przestępstw seksualnych – napisali w wydarzeniu na Facebooku organizatorzy.

Czytaj także: List biskupów: Przyznajemy, że nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

Czytaj także: Tak, to jest mój Kościół połamany. Jak posklejać wspólnotę zranioną skandalami i grzechem?

Czytaj także: SB, murarze i walka z Kościołem. Ile prawdy jest w krytyce filmu Sekielskich?

Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail