Aleteia logoAleteia logo
Aleteia
środa 25/11/2020 |
Bł. Franciszki Siedliskiej
home iconAktualności
line break icon

Spowiedź drive? Pobożność w czasach zarazy - koniecznie obejrzyj te zdjęcia!

POBOŻNOŚĆ W CZASACH ZARAZY

Redakcja - 17.03.20

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich... Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom.

Do tej pory w historii, kiedy spotykały nas jakieś nieszczęścia, wojny czy katastrofy, ludzie gromadzili się razem i wspólnie przeżywali ten trudny czas. Sytuacja z koronawirusem jest o tyle odmienna, że teraz wróg jest niewidzialny, a spotkania z drugim człowiekiem potencjalnie niebezpieczne.

Co gorsza, kościół, który dla wielu jest ostoją spokoju i miejscem do modlitw, też nie jest najlepszym miejscem do odwiedzin. Jak przeżywać życie sakramentalne, kiedy głód sakramentów tak wielki, a możliwości tak ograniczone? Okazuje się, że wielu księży znalazło na to swoje sposoby! Obejrzyjcie te zdjęcia!

Spowiedź drive-thru

Pewien kapłan ze Stanów Zjednoczonych zainspirował się restauracjami typu fast-food, gdzie możesz zamówić jedzenie bez wychodzenia z auta i wprowadził również spowiedź drive-thru. Kolejni penitenci podjeżdżają do jego ławeczki, a reszta w tym czasie czeka w kolejce. I bezpieczna odległość 1,5 m zachowana! Można? Można!

Procesje z Najświętszym Sakramentem

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich… Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom Najświętszym Sakramentem.

Swoją akcję duszpasterską tak tłumaczyli:

Wierząc i mocno ufając w Opatrzność Bożą – wzorem przodków – kapłani naszej parafii wyszli z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta. W cichej procesji modlili się o rychłe ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, potrzebne łaski dla służby zdrowia i życie wieczne dla zmarłych. Co chwilę kapłan błogosławił domy i miejsca pracy. Zwieńczeniem tej nadzwyczajnej procesji teoforycznej była Koronka do Bożego Miłosierdzia pod pomnikiem św. Wojciecha na Rynku. W następnych dniach Chrystus dotrze ze swoim błogosławieństwem na osiedla i dzielnice Parafii.

Przychodzisz… mimo drzwi zamkniętych

Natomiast na Sycylii, w jednym z kościołów kapłan wystawił Najświętszy Sakrament tuż przed drzwi, przypominając, że Pan Jezus jest obecny, mimo drzwi zamkniętych.

Msza na dachu

W ostatnią niedzielę internet obiegł filmik z Rzymu, gdzie ksiądz odprawiał mszę na dachu, tak żeby ludzie zamknięcie w swoich domach mogli wychylając się przez okno, w niej uczestniczyć.


NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT

Czytaj także:
Lot nad Wrocławiem z…. Najświętszym Sakramentem! Duszpasterskie pomysły na walkę z koronawirusem


MYCIE RĄK

Czytaj także:
To naprawdę bardzo ważne. Lekarz o zaleceniach na czas walki z koronawirusem


KSIĘŻA

Czytaj także:
Niedzielna msza św. w radiu, telewizji, internecie. Tutaj znajdziesz transmisje!

Tags:
koronawirus
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia jest aktualizowana codziennie i publikowana w ośmiu językach: po francusku, angielsku, arabsku, włosku, hiszpańsku, portugalsku, polsku i słoweńsku.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś wspominamy świętego...

Top 10
Theresa Aletheia Noble
Dobra spowiedź. 10 cennych rad od księży
SAINT THERESE OF LISIEUX
Dział Foto
Tu mieszkała Mała Tereska. Piękne zdjęcia z j...
PAPIEŻ FRANCISZEK
Katolicka Agencja Informacyjna
Papież uczy krótkiej modlitwy, którą może odm...
WIGILIA W PANDEMII
Katolicka Agencja Informacyjna
Rząd: święta na nie więcej niż 5 osób. Jest p...
Redakcja
Modlitwa dla ciebie na dziś [21 listopada]
Redakcja
Cytat z Biblii dla ciebie na dziś [22 listopa...
Redakcja
Cytat z Biblii dla ciebie na dziś [23 listopa...
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail