Aleteia.pl - pozytywna strona Internetu w Twojej skrzynce e-mail

Nie możesz nas wesprzeć finansowo?

Możesz to zrobić na 5 innych sposobów:

  1. Módl się za nasz zespół i powodzenie naszej misji
  2. Opowiedz o Aletei w swojej parafii
  3. Udostępniaj nasze treści rodzinie i przyjaciołom
  4. Wyłącz AdBlocka, kiedy do nas zaglądasz
  5. Zapisz się do naszego newslettera i czytaj go codziennie

Dziękujemy!
Zespół Aletei

 

Aleteia

Spowiedź drive? Pobożność w czasach zarazy – koniecznie obejrzyj te zdjęcia!

POBOŻNOŚĆ W CZASACH ZARAZY
Udostępnij

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich… Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom.

Do tej pory w historii, kiedy spotykały nas jakieś nieszczęścia, wojny czy katastrofy, ludzie gromadzili się razem i wspólnie przeżywali ten trudny czas. Sytuacja z koronawirusem jest o tyle odmienna, że teraz wróg jest niewidzialny, a spotkania z drugim człowiekiem potencjalnie niebezpieczne.

Co gorsza, kościół, który dla wielu jest ostoją spokoju i miejscem do modlitw, też nie jest najlepszym miejscem do odwiedzin. Jak przeżywać życie sakramentalne, kiedy głód sakramentów tak wielki, a możliwości tak ograniczone? Okazuje się, że wielu księży znalazło na to swoje sposoby! Obejrzyjcie te zdjęcia!

 

Spowiedź drive-thru

Pewien kapłan ze Stanów Zjednoczonych zainspirował się restauracjami typu fast-food, gdzie możesz zamówić jedzenie bez wychodzenia z auta i wprowadził również spowiedź drive-thru. Kolejni penitenci podjeżdżają do jego ławeczki, a reszta w tym czasie czeka w kolejce. I bezpieczna odległość 1,5 m zachowana! Można? Można!

 

Procesje z Najświętszym Sakramentem

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich… Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom Najświętszym Sakramentem.

 

Swoją akcję duszpasterską tak tłumaczyli:

Wierząc i mocno ufając w Opatrzność Bożą – wzorem przodków – kapłani naszej parafii wyszli z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta. W cichej procesji modlili się o rychłe ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, potrzebne łaski dla służby zdrowia i życie wieczne dla zmarłych. Co chwilę kapłan błogosławił domy i miejsca pracy. Zwieńczeniem tej nadzwyczajnej procesji teoforycznej była Koronka do Bożego Miłosierdzia pod pomnikiem św. Wojciecha na Rynku. W następnych dniach Chrystus dotrze ze swoim błogosławieństwem na osiedla i dzielnice Parafii.

 

Przychodzisz… mimo drzwi zamkniętych

Natomiast na Sycylii, w jednym z kościołów kapłan wystawił Najświętszy Sakrament tuż przed drzwi, przypominając, że Pan Jezus jest obecny, mimo drzwi zamkniętych.

 

Msza na dachu

W ostatnią niedzielę internet obiegł filmik z Rzymu, gdzie ksiądz odprawiał mszę na dachu, tak żeby ludzie zamknięcie w swoich domach mogli wychylając się przez okno, w niej uczestniczyć.

Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail