Aleteia logoAleteia logo
Aleteia
niedziela 17/10/2021 |
Św. Ignacego Antiocheńskiego
Aleteia logo
home iconAktualności
line break icon

Spowiedź drive? Pobożność w czasach zarazy – koniecznie obejrzyj te zdjęcia!

POBOŻNOŚĆ W CZASACH ZARAZY

Redakcja - 17.03.20

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich... Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom.

Do tej pory w historii, kiedy spotykały nas jakieś nieszczęścia, wojny czy katastrofy, ludzie gromadzili się razem i wspólnie przeżywali ten trudny czas. Sytuacja z koronawirusem jest o tyle odmienna, że teraz wróg jest niewidzialny, a spotkania z drugim człowiekiem potencjalnie niebezpieczne.

Co gorsza, kościół, który dla wielu jest ostoją spokoju i miejscem do modlitw, też nie jest najlepszym miejscem do odwiedzin. Jak przeżywać życie sakramentalne, kiedy głód sakramentów tak wielki, a możliwości tak ograniczone? Okazuje się, że wielu księży znalazło na to swoje sposoby! Obejrzyjcie te zdjęcia!

Spowiedź drive-thru

Pewien kapłan ze Stanów Zjednoczonych zainspirował się restauracjami typu fast-food, gdzie możesz zamówić jedzenie bez wychodzenia z auta i wprowadził również spowiedź drive-thru. Kolejni penitenci podjeżdżają do jego ławeczki, a reszta w tym czasie czeka w kolejce. I bezpieczna odległość 1,5 m zachowana! Można? Można!

Procesje z Najświętszym Sakramentem

Skoro ludzie nie mogą przyjść do Pana Jezusa, Pan Jezus przychodzi do nich… Coraz więcej parafii publikuje na swoich stronach zdjęcia i filmiki z procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miast. Tak było np. w Mikołowie, gdzie księża z Bazyliki Świętego Wojciecha błogosławili miastu i jego mieszkańcom Najświętszym Sakramentem.

Swoją akcję duszpasterską tak tłumaczyli:

Wierząc i mocno ufając w Opatrzność Bożą – wzorem przodków – kapłani naszej parafii wyszli z Najświętszym Sakramentem na ulice naszego miasta. W cichej procesji modlili się o rychłe ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, potrzebne łaski dla służby zdrowia i życie wieczne dla zmarłych. Co chwilę kapłan błogosławił domy i miejsca pracy. Zwieńczeniem tej nadzwyczajnej procesji teoforycznej była Koronka do Bożego Miłosierdzia pod pomnikiem św. Wojciecha na Rynku. W następnych dniach Chrystus dotrze ze swoim błogosławieństwem na osiedla i dzielnice Parafii.

Przychodzisz… mimo drzwi zamkniętych

Natomiast na Sycylii, w jednym z kościołów kapłan wystawił Najświętszy Sakrament tuż przed drzwi, przypominając, że Pan Jezus jest obecny, mimo drzwi zamkniętych.

Msza na dachu

W ostatnią niedzielę internet obiegł filmik z Rzymu, gdzie ksiądz odprawiał mszę na dachu, tak żeby ludzie zamknięcie w swoich domach mogli wychylając się przez okno, w niej uczestniczyć.


NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT

Czytaj także:
Lot nad Wrocławiem z…. Najświętszym Sakramentem! Duszpasterskie pomysły na walkę z koronawirusem


MYCIE RĄK

Czytaj także:
To naprawdę bardzo ważne. Lekarz o zaleceniach na czas walki z koronawirusem


KSIĘŻA

Czytaj także:
Niedzielna msza św. w radiu, telewizji, internecie. Tutaj znajdziesz transmisje!

Tags:
koronawirus
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...
Top 10
1
SNOWFLAKE
Joanna Operacz
Pokolenie płatków śniegu. Każdy jest wyjątkowy, wszyscy (zbyt) de...
2
CARLO ACUTIS, CIAŁO
Redakcja
Czy ciało Carla Acutisa jest nietknięte? I czy został pochowany w...
3
NEWBORN BABY
Joanna Operacz
10 rzadko spotykanych imion dla dziewczynki
4
FATIMA
Agnieszka Bugała
Fatima, rozmowy pastuszków z Maryją i jedno jej zdanie o czyśćcu,...
5
MARIAN MARKIEWICZ
Anna Gębalska-Berekets
„Marianku, a ostrzygłbyś mnie, żebym jakoś na tym konklawe wygląd...
6
JERZY BIELECKI
Dominika Cicha-Drzyzga
Miłość za drutami. Uciekli z Auschwitz, spotkali się po 39 latach
7
MĘKA JEZUSA
Joanna Operacz
Jaka modlitwa podoba się Jezusowi? Św. Faustyna pisze o tym w „Dz...
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail