Aleteia logoAleteia logo
Aleteia
czwartek 25/02/2021 |
Św. Cezarego z Nazjanzu
home iconKościół
line break icon

Papież bez ludu? Dołączmy do niego podczas mszy w Niedzielę Palmową. Transmisja LIVE

NIEDZIELA PALMOWA, WATYKAN

© Antoine Mekary / ALETEIA

Redakcja - 04.04.20

„Obchodzimy Wielki Tydzień w sposób naprawdę niezwykły – powiedział Franciszek. - W milczeniu naszych miast rozbrzmiewać będzie Ewangelia paschalna. Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas”.

AKTUALIZACJA: oto tekst pięknej homilii papieża z Niedzieli Palmowej oraz zdjęcia z Bazyliki św. Piotra:


POPE PALM SUNDAY VIRUS

Czytaj także:
Papież woła: poczujcie się wezwani, by postawić na szali wasze życie! Homilia i zdjęcia z Niedzieli Palmowej

„Ze względu na aktualną nadzwyczajną sytuację sanitarną na świecie wszystkie celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych” – informuje komunikat Prefektury Domu Papieskiego z dnia 15 marca.

Z tego powodu papież Franciszek w minionych tygodniach szukał specjalnego kontaktu z wiernymi całego świata za pośrednictwem mediów. Mieliśmy więc najpierw niezwykłe, odmawiane w tym samym momencie na całym świecie „Ojcze nasz” (25 marca), a dwa dni później byliśmy świadkami wstrząsającego wydarzenia, podczas którego papież – na pustym placu św. Piotra – modlił się o zwalczenie pandemii i wsparcie dla walczących z koronawirusem oraz udzielił błogosławieństwa „Urbi et orbi” połączonego z odpustem (27 marca).


NIEDZIELA PALMOWA

Czytaj także:
Jak celebrować Niedzielę Palmową w domu [poradnik paraliturgiczny]

„Obchodzimy Wielki Tydzień w sposób naprawdę niezwykły – powiedział papież w specjalnym nagraniu wyemitowanym 3 kwietnia na początku wieczornych wiadomości włoskiej telewizji publicznej RAI 1. – W milczeniu naszych miast rozbrzmiewać będzie Ewangelia paschalna. Ta wiara paschalna żywi naszą nadzieję. Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, w końcu uwolnieni od zła i od tej pandemii. Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas”.

TRANSMISJA LIVE (w języku włoskim) W NIEDZIELĘ OD 11.00:

Tłumaczenie na język polski na bieżąco dostępne w TV Trwam i Radiu Maryja. Tłumaczenie live na język angielski .


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Czytaj także:
[WYJAŚNIAMY] Jak skutecznie skorzystać z papieskiego błogosławieństwa i odpustu?


POPE URBI ET ORBI

Czytaj także:
Papież, przerażająco pusty plac św. Piotra i nadzwyczajne błogosławieństwo [zdjęcia]

Tags:
Niedziela Palmowapapież Franciszek
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...
Top 10
1
ANMOL RODRIGUEZ
Ewa Rejman
„W środku jesteśmy tacy sami. Powinniśmy żyć szczęśliwie”. Siła t...
2
RECONSTRUCTED CHRIST
Lucandrea Massaro
Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę
3
KAMILA KAMIŃSKA
Marta Brzezińska-Waleszczyk
Kamila Kamińska, odtwórczyni św. Faustyny: Ta rola mnie karmiła [...
4
KUSZENIE DIABŁA
Theresa Aletheia Noble
5 pokus, którymi diabeł atakuje nas w Wielkim Poście
5
Redakcja
Cytat z Biblii dla ciebie na dziś 23 lutego
6
Michał Lubowicki
Po co noszę krzyżyk na szyi? To nie jest amulet ani manifestacja
7
ŚWIĘTA FAUSTYNA
Małgorzata Bilska
22 lutego: Dzień, w którym Jezus objawił Faustynie obraz „Jezu uf...
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail