Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/04/2024 |
Św. Agnieszki z Montepulciano
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Papież bez ludu? Dołączmy do niego podczas mszy w Niedzielę Palmową. Transmisja LIVE

NIEDZIELA PALMOWA, WATYKAN

© Antoine Mekary / ALETEIA

Redakcja - 04.04.20

„Obchodzimy Wielki Tydzień w sposób naprawdę niezwykły – powiedział Franciszek. - W milczeniu naszych miast rozbrzmiewać będzie Ewangelia paschalna. Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas”.

AKTUALIZACJA: oto tekst pięknej homilii papieża z Niedzieli Palmowej oraz zdjęcia z Bazyliki św. Piotra:


POPE PALM SUNDAY VIRUS

Czytaj także:
Papież woła: poczujcie się wezwani, by postawić na szali wasze życie! Homilia i zdjęcia z Niedzieli Palmowej

„Ze względu na aktualną nadzwyczajną sytuację sanitarną na świecie wszystkie celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych” – informuje komunikat Prefektury Domu Papieskiego z dnia 15 marca.

Z tego powodu papież Franciszek w minionych tygodniach szukał specjalnego kontaktu z wiernymi całego świata za pośrednictwem mediów. Mieliśmy więc najpierw niezwykłe, odmawiane w tym samym momencie na całym świecie „Ojcze nasz” (25 marca), a dwa dni później byliśmy świadkami wstrząsającego wydarzenia, podczas którego papież – na pustym placu św. Piotra – modlił się o zwalczenie pandemii i wsparcie dla walczących z koronawirusem oraz udzielił błogosławieństwa „Urbi et orbi” połączonego z odpustem (27 marca).


NIEDZIELA PALMOWA

Czytaj także:
Jak celebrować Niedzielę Palmową w domu [poradnik paraliturgiczny]

„Obchodzimy Wielki Tydzień w sposób naprawdę niezwykły – powiedział papież w specjalnym nagraniu wyemitowanym 3 kwietnia na początku wieczornych wiadomości włoskiej telewizji publicznej RAI 1. – W milczeniu naszych miast rozbrzmiewać będzie Ewangelia paschalna. Ta wiara paschalna żywi naszą nadzieję. Jest to nadzieja na lepszy czas, w którym możemy być lepsi, w końcu uwolnieni od zła i od tej pandemii. Jedni obok drugich, w miłości i cierpliwości, możemy w tych dniach przygotować lepszy czas”.

TRANSMISJA LIVE (w języku włoskim) W NIEDZIELĘ OD 11.00:

Tłumaczenie na język polski na bieżąco dostępne w TV Trwam i Radiu Maryja. Tłumaczenie live na język angielski

.


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Czytaj także:
[WYJAŚNIAMY] Jak skutecznie skorzystać z papieskiego błogosławieństwa i odpustu?


POPE URBI ET ORBI

Czytaj także:
Papież, przerażająco pusty plac św. Piotra i nadzwyczajne błogosławieństwo [zdjęcia]

Tags:
Niedziela Palmowapapież Franciszek
Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail