Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 12/04/2024 |
Św. Zenona z Werony
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

O parafie otwarte dla wszystkich. Papieska intencja na luty

papieska intencja na luty 2023

Papieska Światowa Sieć Modlitwy

Redakcja - 30.01.23

„Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, komunię ludzi, komunię kościelną, były coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących” – prosi papież Franciszek w najnowszym materiale wideo.

Papieska intencja modlitewna na luty 2023

„Przemyślmy wszyscy na nowo styl naszych wspólnot parafialnych” – wzywa Franciszek w opublikowanym dzisiaj nagraniu. Wideo prezentuje papieską intencję na luty.

W tym miesiącu swoją modlitewną troską Ojciec Święty otacza parafie. Na początku przesłania papież żartobliwie zaprasza każdą z nich do wywieszenia na drzwiach tabliczki z napisem „Wstęp wolny”. Tymi słowami chce nam przypomnieć, że „parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną”. Franciszek podkreśla, że powinny one stawać się „szkołami służby i hojności, których drzwi są zawsze otwarte dla wykluczonych”, a także dla tych, który zostali włączeni – dla wszystkich.

Materiał wideo podkreśla, że to ludzie są prawdziwym bogactwem parafii. „Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, komunię ludzi, komunię kościelną, były coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących” – kończy papież.

Papieska intencja na luty 2023 – zobacz wideo:

Zapis papieskiego przesłania:

Czasem myślę, że na drzwiach parafii powinniśmy umieścić tabliczkę z napisem „Wstęp wolny”.

Parafie powinny być bliskimi wspólnotami, bez biurokracji, skupionymi na ludziach i miejscem, gdzie można otrzymać dar sakramentów.

Muszą one ponownie stać się szkołami służby i hojności, których drzwi są zawsze otwarte dla wykluczonych. I dla tych, którzy zostali włączeni. Dla wszystkich. 

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną.

Proszę, bądźmy odważni.

Przemyślmy wszyscy na nowo styl naszych wspólnot parafialnych.

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, komunię ludzi, komunię kościelną, były coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących.

papieska intencja na luty 2023

Tags:
Intencje modlitewnepapież Franciszekparafia
Modlitwa dnia
Dziś świętujemy...

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail