separateurCreated with Sketch.

„Prosta droga do Boga”. Kard. Sarah, ksiądz DJ i kabaret OT.TO w jednym miejscu

whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Redakcja - publikacja 13.05.26
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
15 sierpnia 2026 r. w Ergo Arenie w Gdańsku odbędzie się festiwal „Prosta droga do Boga”. Po Eucharystii, którą odprawi kard. Sarah, zaplanowano koncert uwielbienia.

W gdańskiej hali spotkają się wybitne postaci Kościoła i kultury. Po Mszy świętej celebrowanej przez kard. Roberta Saraha wystąpią artyści tacy jak: anMari, ksiądz DJ Padre Guilherme oraz kabaret OT.TO.

Lubisz nasze artykuły?

Bóg w centrum

Wydarzenie rozpocznie się od najważniejszego spotkania z Bogiem. O 16:30 rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył kard. Robert Sarah. Tuż po niej będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, które da czas na cichą modlitwę oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Kolejnym punktem programu będzie koncert uwielbienia, na którym wystąpi m.in. Padre Guilherme, znany jako ksiądz DJ. Dał się on poznać podczas ŚDM w Lizbonie, gdzie prowadził koncerty techno. Oprócz niego wystąpi wybitna polska multiinstrumentalistka anMari, która mając do wyboru koncerty na największych scenach świata i muzykę tworzoną dla Boga, wybrała to drugie.

W wywiadzie dla KAI mówi:

Wtedy miała jeszcze nieco inną wizję swojej przyszłości – chciałam tworzyć różnorodną muzykę – popową i chrześcijańską. A tata Beyoncé (organizator prestiżowego konkursu w Londynie – przyp. red.) uświadomił mi, że muszę wybrać. Powiedział, że albo będę grała muzykę niszową, w kościołach i podczas wydarzeń religijnych, albo muzykę pop na wielkich scenach po to, żeby ludzie mogli się upić. To mocne stwierdzenie pomogło mi podjąć decyzję. Tata Beyoncé był zszokowany moim wyborem, ale go uszanował. Pamiętam, że na koniec rozmowy powiedział mi: „Okej, bądź chrześcijańską artystką, ale bądź najlepsza!”.

Błogosławieństwo papieża Leona

O 19:00 otworzone zostaną trzy wideomosty.

  • Pierwszy z katolikami w Seulu, którzy przygotowują się do ŚDM, mających odbyć się tam w przyszłym roku.
  • Drugi z centralą EWTN w Alabamie, z której z uczestnikami „Prostej drogi do Boga” porozmawia znany i lubiany aktor, którego tożsamości organizatorzy jeszcze nie zdradzają.
  • Ostatni most poprowadzi do Watykanu. Ojciec Święty Leon XIV udzieli uczestnikom swojego błogosławieństwa.
Plakat festiwalu Prosta droga do Boga

„Prosta droga do Boga”

Festiwalowi patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe, którego wspomnienie przypada dzień wcześniej. AnMari stwierdza w rozmowie z KAI:

Ucieszyłam się, że dostałam zaproszenie na to ciekawe wydarzenie o zróżnicowanym programie. Nie bez znaczenia było dla mnie również to, że święty Maksymilian Maria Kolbe jest moim patronem i bliskim mi świętym. Urodziłam się 14 sierpnia, w dniu wspomnienia liturgicznego św. Maksymiliana i zarazem jego męczeńskiej śmierci w Auschwitz. Rodzice od zawsze często mówili mi o św. Maksymilianie, szczególnie moja mama, która powtarzała, że mam wielkiego patrona. Święty Maksymilian stał mi się jeszcze bliższy, gdy byłam licealistką lub studentką. Parę lat temu zaczęłam się zaznajamiać z jego historią, poznawać go bliżej, więcej o nim czytać. Zachwyciła mnie jego bezgraniczna miłość do drugiego człowieka. Bliska mi jest jego duchowość maryjna i postulat: „Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną”.

Festiwal odbędzie się 15 sierpnia od 16:30 w Ergo Arenie w Gdańsku.

Bilety/cegiełki do nabycia na stronie organizatorów: https://drogadoboga.com/

Organizatorem festiwalu jest EWTN Polska oraz Fundacja Filmowa 12 Gwiazd.

Źródło: KAI, drogadoboga.com

Newsletter

Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail.