separateurCreated with Sketch.

„Jestem w Krakowie”. Spotkanie modlitewne na Rynku Głównym

Bazylika Mariacka na Rynku Głównym w Krakowie
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
Redakcja - publikacja 02.06.26
whatsappfacebooktwitter-xemailnative
„Jestem w Krakowie” w wigilię Bożego Ciała. Spotkanie modlitewne na Rynku Głównym.

W Krakowie zaplanowano wydarzenie modlitewne „Jestem w Krakowie” na 3 czerwca 2026 r., w wigilię Bożego Ciała. Spotkanie ma zgromadzić wiernych w przestrzeni publicznej miasta.

Modlitwa w sercu Krakowa w wigilię Bożego Ciała

3 czerwca 2026 roku na Rynku Głównym w Kraków odbędzie się wydarzenie „Jestem w Krakowie”, organizowane w przeddzień uroczystości Boże Ciało. Łączy ono w sobie ewangelizację uliczną, adorację, spowiedź, świadectwa i Eucharystię, której będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś.

Ewangelizacja w mieście

Od godz. 16:00 do 17:45 w czterech punktach Krakowa prowadzona będzie równoległa ewangelizacja:

  • Rynek Główny – przed Ratuszem
  • Rynek Główny – przy kościele św. Wojciecha
  • Plac Szczepański
  • okolice Bazyliki Mariackiej (16:00–18:00 oraz 19:30–21:30)

W każdym miejscu będzie możliwość rozmowy, modlitwy wstawienniczej, spowiedzi oraz spotkania z kapłanami i siostrami zakonnymi.

Scena główna i świadectwa

Na scenie głównej przed Bazyliką Mariacką w godz. 16:45–17:45 zaplanowano program:

  • 16:45–17:35 – świadectwa
  • 17:35–17:45 – występ Teatru Tańca „Lilia”

Całość będzie transmitowana na żywo w godz. 19:00–22:00 na stronie: jestem.net.pl

Adoracja i sakrament pokuty

W czasie wydarzenia przewidziano także przestrzeń cichej modlitwy:

  • Rynek Główny: adoracja Najświętszego Sakramentu (16:00–21:00)
  • Bazylika Mariacka: adoracja (9:00–17:30) oraz spowiedź (16:30–17:30)

Msza święta pod przewodnictwem kard. Rysia

Centralnym punktem dnia będzie uroczysta Eucharystia w Bazylice Mariackiej:

  • 17:30–18:00 – przygotowanie liturgiczne i modlitwa
  • 18:00–19:00 – Msza święta pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia

Po Mszy odbędzie się procesja z Bazyliki Mariackiej na scenę główną (ok. 19:00–19:15).

Wieczór uwielbienia

Od ok. 19:15 do 22:00 na scenie głównej odbędzie się wieczór uwielbienia:

  • świadectwa i proklamacja Ewangelii („Przyszedłem ogień rzucić na ziemię…”, Łk 12,49)
  • konferencja i słowo kard. Rysia
  • modlitwa o Ducha Świętego
  • adoracja Najświętszego Sakramentu
  • indywidualne błogosławieństwo kapłanów

Zakończenie wydarzenia zaplanowano na godz. 22:00.

Newsletter

Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail.