Aleteia logoAleteia logo
Aleteia
sobota 16/01/2021 |
Św. Adelajdy
home iconAktualności
line break icon

"Operacja Złoto", czyli jak polskie zawodniczki w 100 minut zdobyły dwa złote medale

ZŁOTY MEDAL W SZTAFECIE

Łukasz Szeląg/REPORTER

Kamil Szumotalski - 12.08.18

Od momentu opublikowania harmonogramu sobotnich zawodów wiadomo było, że przed naszymi zawodniczkami stoi trudne zadanie.

Sobotni wieczór dostarczył polskim kibicom ogromnych emocji! Wszystkie oczy skupiły się na Justynie Święty-Ersetic oraz Idze Baumgart-Witan, przed którymi stało nie lada zadanie. W odstępie nieco ponad 100 minut czekał na nie występ w finale biegu na 400 metrów oraz występ w… finale sztafety kobiet 4×400 metrów!

Pierwszy złoty medal

Pierwsza radość pojawiła się w chwili, kiedy Justyna przekroczyła metę jako pierwsza i dorzuciła kolejny (pierwszy w historii!) złoty krążek do mocno wypełnionego już worka tegorocznych zdobyczy. Iga wbiegła na metę na piątym miejscu, ale za to z rekordem życiowym. W tym momencie na dobre rozpoczęła się „Operacja Złoto”.

Regeneracja po morderczym finale

Po nasze dziewczyny od razu podjechały podstawione meleksy, które wywiozły je na stadion rozgrzewkowy. Tam nasze zawodniczki… leżały przez godzinę z nogami podniesionymi do góry i w ogóle się nie ruszały. Izotoniki i żele pozwalały im uzupełnić energię utraconą w wyczerpującym finale indywidualnym. Trener wspomniał, że nasza złota medalistka – Justyna – po finale nie miała siły iść, a co dopiero biegać!

Historyczne medale w odstępie… 100 minut!

Sztafeta rozpoczęła się wyśmienicie i już od drugiej zmiany Polki wyszły na prowadzenie. Wspaniale spisały się pozostałe dwie zawodniczki Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Patrycja Wyciszkiewicz, które swoim świetnym biegiem ułatwiły zadanie zmęczonym koleżankom.

W ten sposób Polki po raz pierwszy w historii sięgnęły po złoty medal w sztafecie 4×400 metrów.

Polacy liderem klasyfikacji medalowej

Tego samego wieczoru swój złoty krążek dorzucił Adam Kszczot, wygrywając finał biegu na 800 metrów, dzięki czemu Polska znalazła się na czele klasyfikacji medalowej! W niedzielę, która jest ostatnim dniem zawodów, wynik ten możemy tylko powiększyć.


POLSKIE GWIAZDY, KTÓRE WIERZĄ W BOGA

Czytaj także:
Polskie gwiazdy, które nie wstydzą się wiary w Boga


MARIA KWAŚNIEWSKA

Czytaj także:
Mała Polka, która zakpiła z Hitlera
Czytaj także:
Lider wyścigu zasłabł tuż przed metą. Co zrobił jego rywal?

Tags:
sport
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia jest aktualizowana codziennie i publikowana w ośmiu językach: po francusku, angielsku, arabsku, włosku, hiszpańsku, portugalsku, polsku i słoweńsku.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Modlitwa dnia
Dziś wspominamy świętego...

Top 10
TUDO SOBRE MINHA MÃE
Jak rozbroić histerię dziecka za pomocą jedne...
ŚRODA POPIELCOWA
Vaticannews.va
Zmiana w liturgii Środy Popielcowej. Kard. Sa...
WYROK WYKONANY, LISA MONTGOMERY
Aleksandra Gałka
Lisa Montgomery jednak stracona. Apele adwoka...
ZNANE OSOBY, KTÓRYCH DZIECI SĄ CHORE
Redakcja
12 znanych osób i ich dzieci z niepełnosprawn...
RĘKA SYPIĄCA PIASEK
Piotr Bogdanowicz
Grzechy, które wołają do samego Boga. Są taki...
DUSZE CZYŚĆCOWE WEDŁUG MISTYCZEK
Roberta Sciamplicotti
Dusze czyśćcowe według 13 mistyczek: są smutn...
Piotr Jarosiewicz
Ksiądz mówi do mamy: kocham cię. Matka na to:...
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail