Polki mistrzyniami Europy. Ich sukces świętuje się po cichu

POLKI MISTRZYNIAMI W FUTSALU GŁUCHYCH

5th EC Futsal 2018/Facebook

Redakcja - 19.12.18

Polska reprezentacja kobiet w futsalu zdobyła złoto w tegorocznych Mistrzostwach Europy Głuchych 2018. Sukces jest ogromny, ale świętowany po cichu – i nie chodzi tutaj o to, że złote medalistki nie słyszą, a raczej o fakt, że media w Polsce niezbyt często o tym informują.

W finale Polki spotkały się z Niemkami. Jak informuje Radio Zet, śmiało można rzec, że przebieg meczu o złoto był wręcz dramatyczny. Po pierwszej połowie zremisowały z naszymi sąsiadkami zza Odry 2:2. Z kolei po przerwie przewagę zyskały Niemki, wygrywając 5:3.

Wówczas trener polskich reprezentantek zdecydował o zdjęciu bramkarki i zastąpieniu jej przez piątą zawodniczkę z pola. Prawdopodobnie to właśnie dzięki temu udało się odrobić straty. W ostatniej minucie meczu Polki strzeliły gola, który wyrównał wynik 5:5. W dogrywce gola strzeliła jeszcze Wiktoria Aumiller, która została okrzyknięta bohaterką meczu. Zapewniło to Polkom tytuł mistrzyń Europy.

Równocześnie w futsalowych rozgrywkach dla niesłyszących udział wzięli mężczyźni. Nie mieli jednak tyle szczęścia, co żeńska reprezentacja. Ostatecznie uplasowali się na szóstej pozycji. Złoto zgarnęli zaś Hiszpanie, pokonując w finale Rosjan 3:1.

Źródło: Radio Zet