"O Salutaris Hostia" to dobrze znany hymn eucharystyczny, który jest często śpiewany podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Skomponował go św. Tomasz z Akwinu jako modlitwę poranną na Boże Ciało. Z tej samej okazji napisał hymny "Panis Angelicus" oraz "Tantum ergo".
Hymn na Boże Ciało
Naprawdę anielska wersja, którą możecie usłyszeć, została zaaranżowana przez łotewskiego kompozytora Ēriksa Ešenvaldsa. Utwór wykonuje chór z Trinity College w Cambridge. Pieśń znalazła się na albumie "Northern Lights", który jest zbiorem aranżacji i występów Ešenvaldsa.









![Przejdź z nami po kwietnych dywanach. Ta tradycja angażuje całe wsie [ZDJĘCIA]](https://wp.pl.aleteia.org/wp-content/uploads/sites/9/2022/06/ZIMNA_WODKA_001.jpg?resize=300,150&q=75)